Hayat Sigortası Yaptırmayı Ertelemeyin!

Hayat Sigortası Yaptırmayı Ertelemeyin!

Sigorta ve Finans Hizmetleri Sektörü Araştırma Grubu LIMRA tarafından Amerika’da gerçekleştirilen araştırma, kişilerin hayat sigortasına yönelik yaklaşımlarını belirlemeyi amaçlıyor. Buna göre, 2013 yılında Amerika’da yaşayan hanehalkının %30’u herhangi bir hayat sigortasına sahip olmadığını belirtmiş. Hanehalklarının hemen hemen yarısı hayat sigortasının bir ihtiyaç olduğunu ifade ederken, buna karşılık bu kişilerin sadece %8’i takip eden1 yıl içinde hayat sigortası yaptıracağını belirtmiş.

 

Hayat Sigortası Yaptırmayı Neden Hep Erteliyoruz?

Maliyet: İlk neden hayat sigortasının maliyetli ve pahalı bulunması. Araştırmaya katılan kişilerin yarısından fazlası kira, yemek, faturalar gibi temel ihtiyaçların yanı sıra İnternet, kablo ve cep telefonu gibi ekstra ama zorunlu masraflardan hayat sigortasına öncelik veremediklerini belirtiyor.

Hayat Sigortası Primleri Hakkındaki Yanlış Yargılar: Sağlıklı, 30 yaşındaki bir kişi için 250bin dolarlık bir hayat sigortasının yıllık ödemesinin ortalama ne kadar olacağı sorulduğunda, 25 yaşın altındaki kişiler yılda 1000 dolar; yetişkinler ise 400 dolar prim ödemesi tahmininde bulunuyorlar. Oysa 30 yaşında, sağlıklı bir kişinin Amerika’da hayat sigortasına ödeyeceği tutar yılda sadece 150 dolar.

Farklı Finansal Öncelikler: Tüketicilerin %67’si emeklilik için para biriktirmeyi finansal öncelikleri arasında gösterirken, %40’ından daha azı erken ölüm, cenaze masrafları gibi hayat sigortasının karşılayacağı durumları başlıca endişeleri arasında gösteriyor.

Ölüm Düşüncesinden Hoşlanmama: Hiçbirimiz ölüm düşüncesinden hoşlanmayız ve araştırmaya katılanların %30’u da hayat sigortası yaptırmama gerekçesini bununla ilişkilendiriyor.

 

Hayat Sigortası Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Teminat Paketinizi Dilediğiniz Gibi Seçebilirsiniz. Hayat sigortası, ardınızda bırakacağınız sevdikleriniz için birikim sağlayabilmenizi ve onları koruma altına alabilmenizi sağlar. Hayat sigortasında istediğiniz teminatlara uygun paketi seçebilirsiniz. Örneğin, Sunay Yıldırım Sigorta’nin NN Hayat ve Emeklilik güvencesi ile sunduğu İyi Yaşa Hayat Sigortası iki farklı teminat paketi içerir:

Paket: İçerdiği yaşam kaybı teminatı ile sevdiklerinizin, beklenmedik durumlar karşısında maddi sıkıntıya düşmemesini güvenceye alırsınız. Kaza sonucu yaşam kaybı durumuna karşı teminat tutarınızı daha yüksek bir tutarda belirleyebilirsiniz. Bu pakette sigortanızın süresini 5 yıldan az olmayacak şekilde ihtiyacınıza göre belirleyebilirsiniz. Sigorta süresi ile yaşınızın toplamı en fazla 65 olmalıdır.
Paket: Kapsamında yaşam kaybı, kaza sonucu yaşam kaybı, hastalık ve kaza sebebiyle sakatlık teminatları bulunmaktadır. Paket 1’e ek olarak içerdiği sakatlık teminatı ile sevdiklerinizin yanında kendi geleceğinizi de güvence altına almanızı sağlar. Bu paketin sigorta süresi 5 yıldır. Süre sonunda yenileme yapmak için başvuruda bulunabilirsiniz.
Kanseri, Başka Kritik Hastalıkları Teminat Altına Alabilirsiniz. Sunay Yıldırım Sigorta’nin Ak Sigorta ile birlikte sunduğu Hayata Devam Sigortası ise kanser hastalıklarının yanı sıra kalp yetmezliği, karaciğer yetmezliği sebebiyle yapılacak organ nakillerinde; böbrek yetmezliği, körlük ve MS (Multiple Sklerosis) hastalıklarından birine yakalanmanız halinde poliçedeki tutar kadar tazminat almanızı sağlar.

Hayat Sigortası Primleri Sabit Değildir, Size Özel Belirlenir. 18-60 yaş arasındaki sağlıklı herkes hayat sigortasından faydalanabilmektedir. Bu sigortada sabit bir prim tutarı yoktur; primler yaşınız, cinsiyetiniz ve belirlediğiniz teminat tutarına göre size özel belirlenir. Ödemeleri de yine kendi belirlediğiniz plan dahilinde yaparsınız.

 

Hayat Sigortası Pek Çok Avantaj İçeren Bir Sigortadır.

Sigortalının yaşamını kaybetmesi halinde yasal varisleri, sakatlık halinde ise sigortalının kendisi tazminat ödemesine hak kazanır. Hem size hem de ailenize yaşam boyunca güvence sağlar.
Hayat sigortasının sağladığı teminatlar sadece yaşadığınız ülkede değil, dünyanın her yerinde geçerlidir.
Acil tedavi hizmetleri ve işsizlik sigortası teminatı ile kritik bir sağlık problemine karşı ile çeşitli ek teminatlar sunulur.
Hayat sigortası prim ödemelerinizi belirli oranlarda vergi matrahınızdan indirebilirsiniz.

Hızlı İletişim

Müşteri Hizmetleri
444 2 809
Pazartesi - Cumartesi, 8:30 - 18:30

İletişim Formu
İstanbul Ofis

Nurolpark Ofis Evren Mah.Bahar Cad.J Blok Kat:9 No:63 Güneşli - Bağcılar - İstanbul
+90 212 912 03 25

Haritada Gör
Erzurum Ofis

Saraybosna Cad.Samsun İş Merkezi Kat:1 No:1 Yakutiye - Erzurum
+90 442 233 14 24 (pbx)

Haritada Gör
Trafik Sigortası

Trafik Sigorta Teklif Formu

Aşağıdaki Bilgiler Ruhsat Sahibine ve Araca Ait Olmalıdır

Kasko Sigortası

Kasko Sigorta Teklif Formu

Aşağıdaki Bilgiler Ruhsat Sahibine ve Araca Ait Olmalıdır

İşyeri Sigortası

İşyeri Sigorta Teklif Formu

Ek Teminatlar

DASK Sigortası

DASK Sigorta Teklif Formu

Sağlık Sigortası

Sağlık Sigorta Teklif Formu

Bireysel Emeklilik Sigortası

Bireysel Emeklilik Sigorta Teklif Formu

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teklif Formu

Bizi Takip Edin