Sunay Yıldırım farkıyla Sompo Japan ürünlerine beklemeden ulaşın, poliçenizi en uygun fiyata kolayca yaptırın.

Sompo Japan Sağlık Teklifi Al

Sağlık Sigortası

Sağlık tedavi ve muayene işlemlerinizde anlaşmalı özel hastanelerde ilave fark ücreti vermeden, çok uygun fiyatlarla güvence altında olmak ister misiniz? Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile Sompo Sigorta ve SGK ile anlaşmalı özel hastanelerde ilave ücret vermeden, yüksek standartlı sağlık sigortasına sahip olabilirsiniz. Üstelik kamu üniversite hastanelerindeki öğretim üyeleri için ödeyeceğiniz fark ücretlerini de kapsam dahilinde! 

Sompo Japan Sigorta Ürünleri Sunay Yıldırım Sigorta'da
Sompo Japan Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortası ürününe Sunay Yıldırım Sigorta avantajlarıyla ulaşabilirsiniz. 

Ürün Avantajları

 • Sompo Tamamlayıcı Sağlık Sigortası özel hastanelerde karşılaştığınız yüksek fiyatlara karşı bütçenizi koruyarak geniş sağlık hastane ağı sayesinde yüksek kalite imkanlarıyla ve ilave fark ücreti ödemeden rahatça tedavi ve muayene imkanlarından yararlanmanızı sağlar.
 • Sompo Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında dilerseniz Ayakta Tedavi veya Ayakta + Yatarak Tedavi paketlerini seçebilir ve çok uygun fiyatlarla özel sağlık sigortanızı yaptırabilirsiniz!
 • Sağlık Sigortanız ile ilgili tüm destek ihtiyaçlarınızı faydalanmak için 0850 250 0750 numaralı Sompo 7/24 Sağlık Destek Hattı’nı arayarak tamamlayıcı sağlık sigortanıza dahil tüm hizmetlerimizle ilgili detaylı bilgi edinebilirsiniz.
 • Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, İnternet Sigortacılığına özel kampanyalardan faydalanabilir, dilediğinizde anında online teklif alabilir, poliçe yenileme dönemi fırsatlarından yararlanabilir ve tek tıkla sigortanızı online olarak Sompo Sigorta web sitesi üzerinden satın alabilirsiniz.
 • Sompo Mobilo müşteri uygulamasından dilediğinizde sağlık sigortanızı görüntüleyebilir, yenileyebilir ve poliçe işlemlerinizi takip edebilirsiniz. 
 • Kamu üniversite hastanelerinde muayene olmanız durumunda, öğretim üyeleri için ödeyeceğiniz fark tutarlarını geri ödeme olarak alabilirsiniz.
 • Hastanede Gündelik Yatış Tazminatı ile yatarak tedavi kapsamındaki giderleriniz ve tedavi sürecinizle alakalı diğer harcamalarınızı size ödeyeceğimiz nakit para ile karşılayabilirsiniz.
 • Aile bireylerinizi de aynı poliçe ile sigortalamak istiyorsanız aile indirimi avantajından yararlanabilirsiniz.
 • Her türlü hizmet ve sağlık sorularınız için, Sağlık Danışma Hattı 0850 250 0 757(SJS) üzerinden 7/24 Destek alabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Sompo Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası özel hastanede tedavi ve muayene olmak istediğinizde Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile anlaşmalı özel sağlık kuruluşlarında sizden alınan masrafları teminat altına alır. Örneğin; özel sağlık kuruluşunda muayene sonrası sizden bir tıbbi müdahale sonrası 1000 TL talep edildiği zaman bunun 400 TL’si SGK’nın Sağlık Uygulama Tebliği kapsamında karşılanıyorsa geri kalan 600 TL’lik fark ücreti Tamamlayıcı Sağlık Sigortanız tarafından karşılanır. Böylelikle SGK anlaşmalı bir özel hastaneye gittiğiniz zaman hiçbir ek ücret ödemeden rahatça tedavi ve muayene olabilirsiniz!

Neden Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yaptırmalıyım?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası bütçenize uygun bir sağlık sigortası türüdür. Eğer ki özel sağlık sigortası yaptıracak bir bütçe ayırmak istemiyorsanız, en uygun fiyata yüksek kalitede sağlık sigortası hizmeti almak istiyorsanız tamamlayıcı sağlık sigortası sizin için en uygun sigortadır. Tamamlayıcı sağlık sigortası sayesinde SGK anlaşmalı özel hastanelerde yüksek masrafları ödemek zorunda kalmazsınız ve rahatça muayene – tedavi olabilirsiniz. Teminat kapsamı dahilinde, dilediğiniz zaman ek ücret ödemeden tahlil – tetkiklerinizi veya tıbbi müdahale söz konusuysa tedavinizi yaptırabilirsiniz. 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası sizi ve ailenizin sağlığını koruyan önemli bir sigortadır. Bu yüzden sigortanızı yaptırmadan önce dikkat etmeniz gerekenler:

 1. Kişisel bilgilerinizi eksiksiz olarak kimlik bilgilerinizde yazdığı gibi girmelisiniz.
 2. Online Tamamlayıcı Sağlık Sigortası teklifi alırken ve satın almadan önce poliçenizin genel / özel şartları ve Mesafeli Satış Sözleşmesini işaretlediğinizden emin olunuz.
 3. Sompo Tamamlayıcı Sağlık Sigortası teminat kapsamını incelemeli ve geçmişten gelen bir hastalığınızın olup olmadığını kontrol etmelisiniz.
 4. Sadece Yatarak tedavi masraflarının mı yoksa hem Yatarak hem Ayakta tedavi masraflarının mı karşılanmasını istediğinize göre paket seçiminizi yapmalısınız.
 5. Trafik Sigortanızı satın alırken ödeme aşamasında kredi kartınıza taksit yaptırmak istiyorsanız taksit seçeneğini işaretlediğinizden ve satın almak istediğiniz taksit adedini seçtiğinizden emin olunuz  

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teminatları Nelerdir?

Sompo Sigorta tarafından size özel fiyatlarla sunulan Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında teminat ve genel şartlar Kapsamında:

Yatarak Tedavi Teminatları: (%100 ve limitsiz)

 1. Cerrahi ve dâhili yatışlar
 2. Yoğun bakım
 3. Kemoterapi
 4. Radyoterapi
 5. Diyaliz
 6. Küçük müdahale
 7. Koroner anjiyografi
 8. Standart tek kişilik özel oda, yemek ve refakatçi giderleri
 9. Fizik tedavi (Ameliyat sonrası)

Ayakta Tedavi Teminatları: (10 Başvuru Limiti)

 1. Doktor muayene
 2. Laboratuvar
 3. Radyoloji
 4. İleri tanı yöntemleri
 5. Fizik tedavi 

gibi geniş kapsamlı tedavi ve muayane imkanları teminatları bulunmaktadır.  

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ve Özel Sağlık Sigortası Farkı Nedir?

Özel Sağlık Sigortası veya Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nı tercih ederken kararsız kaldıysanız ihtiyaçlarınıza göre aşağıdaki kriterlerle karar verebilirsiniz:

 1. Özel Sağlık Sigortası yaptırırken genellikle sosyal güvenceniz olup olmadığı aranmaz, Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında ise sosyal güvence (SGK) sahibi olmak gereklidir.
 2. Özel Sağlık Sigortasında teminatlar dahilinde masraflarınızın bir kısmı karşılanırken, geri kalan kısmını sizin ödemeniz gerekebilir. Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında ise teminat kapsamında ve poliçe limitinde hiçbir ek ücret ödemeniz gerekmez.
 3. Özel Sağlık Sigortası teminatları genişletildiğinde yurt dışında da kullanılabilme şansı bulunmaktadır fakat tamamlayıcı sağlık sigortası sadece Türkiye’de kullanılabilir. Bu yüzden yurt dışı sağlık sigortası arıyorsanız özel sağlık sigortasını tercih etmeniz daha uygun bir tercih olacaktır.
 4. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası en uygun fiyata sahip sağlık sigortalarından biridir, Özel Sağlık Sigortası bu sigortaya göre daha yüksek fiyatlı kalmaktadır.
 5. Özel Sağlık Sigortasında katılım payı ödersiniz. Mesela tedavi masrafınızın %80’ini sigortanız karşılıyorken %20 civarını siz ödemek zorunda kalabilirsiniz. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ise %100 tedavi masraflarınızı karşılamaktadır, sadece 18 TL katılım payı ödemeniz yeterlidir. 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Zorunlu mu?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası isteğe bağlı bir sağlık sigortası türüdür. Genel sağlık sigortasının kapsamını genişletmek, özel hastane kalitesinde tedavi olmak ve alanında uzman seçkin doktor kadrosuyla tedavi olmak istediğinizde çok ucuz fiyatlarla tamamlayıcı sağlık sigortanızı yaptırabilirsiniz. 

2019 Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası fiyat olarak en uygun sağlık sigortası türlerinden bir tanesidir. 2019 Tamamlayıcı Sağlık Sigortası fiyatlarınızı aşağıdaki kriterler etkilemektedir:

 1. Yaşınız
 2. Cinsiyetiniz
 3. Yaşadığınız Şehir

gibi kriterler sağlık sigortası fiyatınızı etkilemektedir. 2019 yılı fiyatınızı TC kimlik numaranızı üstte yer alan teklif formuna girerek hemen teklif hesaplayabilirsiniz! 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Primimi Nasıl Hesaplayabilirim?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası priminizi yukarıda bulunan teklif formunu doldurarak 30 saniye içerisinde size özel hesaplanan fiyatı görüntüleyebilir, dilerseniz tek tıkla taksitli satın alabilirsiniz. Eğer Online satın almak istemezseniz sitemiz üzerinden en yakın acente bölümünden size en yakın acenteyi arayabilir veya çağrı merkezimizden bu konuyla ilgili destek alabilirsiniz.  

Nasıl Online Olarak Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Satın Alabilirim?

Sompo Sigorta güvencesiyle tamamen Online olarak Tamamlayıcı Sağlık Sigortanızı satın almak çok hızlı ve kolaydır. TSS ürün sayfamızın en üst kısmındaki formu doldurarak poliçe teklifinizi online olarak hemen saniyeler içerisinde alabilirsiniz. TSS teklifinizi görüntüledikten sonra tek tıkla ödeme sayfasından poliçenizi taksitle ve özel indirimlerle satın alabilirsiniz.   

Online Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Satın Almak Ne Kadar Sürer?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortanızı saniyeler içerinde hiçbir yere gitmek zorunda kalmadan Online olarak satın alabilirsiniz. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası fiyatı ne kadar öğrenmek sadece 30 saniye sürmektedir. TSS Sigortanızı hesapladıktan sonra anında tek tıkla satın alabilirsiniz. Satın aldığınız poliçenizi yine tek tıkla görüntüleyip, indirebilirsiniz. Size özel geniş teminatlarla hazırlanan sağlık sigortası poliçenizi dilediğiniz zaman İnternet Sigortacılığı üzerinden veya Sompo Mobilo Müşteri Uygulamamızdan takip edebilirsiniz. 

Online Teklif Almaya Çalışırken Kararsız Kaldım, Ne Yapmalıyım?

Online olarak satın almak isterken desteğe mi ihtiyacınız var? 0850 250 81 81 numaralı Sompo Sigorta Çağrı Merkezimizi arayıp 7/24 Destek alabilir veya Canlı Destekten dilediğiniz zaman Online olarak yardım alabilirsiniz.   

Sağlık Sigortamı Online Olarak Almamın Avantajları Nedir?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortanızı hemen Online olarak satın almak çok avantajlıdır. 

 1. Size özel indirimlerden ve kampanyalardan faydalanabilirsiniz.
 2. Bulunduğunuz yerden, hiçbir vakit kaybetmeden saniyeler içerisinde sağlık poliçesi teklifinizi hesaplayabilir böylelikle tamamlayıcı sağlık sigortası ne kadar öğrenebilirsiniz. Bir sonraki adımda veya dilediğiniz başka bir zaman taksitli veya peşin olarak satın alabilirsiniz.
 3. Dilediğiniz zaman 7/24 ulaşabileceğiniz 0850 250 0 757 numaralı Sompo Sigorta Sağlık Çağrı Merkezi destek hattımızdan her türlü yardım alabilirsiniz.
 4. Yenileme zamanınız yaklaştığında trafik sigortasında size özel fırsatlardan yararlanabilirsiniz.
 5. Sompo Mobilo uygulamasından dilediğiniz gibi poliçeleriniz ve tekliflerinizi takip edebilir ve birçok işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.  

Kredi Kartına Taksit Yaptırabilir miyim?

Anlaşmalı kredi kartlarına taksitle sağlık sigortası ürününüzü satın alabilirsiniz. Özel Sağlık Sigortası (Tamamlayıcı) taksitli alırken hiçbir vade farkı ödemezsiniz. Tamamlayıcı Sağlık Sigortanızı satın alırken bankanızın taksit prosedürleri çerçevesinde taksit seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.  

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası İnternete Özel İndirim İmkanları Nelerdir?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortanızı online satın alırken İnternete özel kampanya ve indirimler dahilinde birçok özel fırsatlardan yararlanabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Doğumu Karşılar mı?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası doğum masraflarını karşılamamaktadır.  

Tamamlayıcı Sağlık Sigortamı Ne Zaman Yenilemeliyim?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası yaptırdığımız zaman "Sağlık sigortamı tam olarak ne zaman yenilemeliyim?" veya "Tamamlayıcı Sağlık Sigortası poliçemin geçerlilik süresi bitti hala yenileme yapabilir miyim?" en çok sorulan sorular arasındadır.

Poliçe bitiş tarihinize en az 30 gün kala yenileme teklifinizi hesaplayabilir ve Sompo Sigorta’dan satın alabilirsiniz.

Burada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta Sompo TSS Sigortası poliçenizin süresi bitmeden yenileme yapmanız gerektiğidir. Yenileme dönemi içerisinde poliçenizi yenilemek size özel sunulan indirimleri ve fırsatları kaybetmemeniz ayrıca ömür boyu yenileme garantisi fırsatından mahrum kalmamanız için çok önemlidir. 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında Kapsam Dışı Durumlar Nelerdir?

Sağlık sigortanızda teminat dışı kalabilecek haller aşağıdaki gibidir:

Madde 2- Aşağıdaki haller nedeniyle sigortalıların sigorta süresi içinde hastalanmaları ve/veya herhangi bir kaza sonucu yaralanmaları teminat dışında kalır. 

 1. Harp veya harp niteliğindeki harekat, ihtilal, isyan, ayaklanma ve bunlardan doğan iç kargaşalıklar, 
 2. Cürüm işlemek veya cürme teşebbüs, 
 3. Tehlikede bulunan kişileri ve malları kurtarmak hali müstesna, sigortalının kendisini bile bile ağır bir tehlikeye maruz bırakacak hareketlerde bulunması, 
 4. Esrar, eroin gibi uyuşturucuların kullanımı, 
 5. Nükleer rizikolar veya nükleer, biyolojik ve kimyasal silah kullanımı veya nükleer, biyolojik ve kimyasal maddelerin açığa çıkmasına neden olacak her türlü saldırı ve sabotaj, 
 6. 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanununda belirtilen terör eylemleri ve bu eylemlerden doğan sabotaj sonucunda oluşan veya bu eylemleri önlemek ve etkilerini azaltmak amacıyla yetkili organlar tarafından yapılan müdahaleler sonucu meydana gelen biyolojik ve/veya kimyasal kirlenme, bulaşma veya zehirlenmeler nedeniyle oluşacak bütün zararlar. 
 7. Sigortalının intihara teşebbüsü nedeniyle meydana gelebilecek hastalık veya yaralanma halleri ile, 
 8. Poliçe özel şartlarında düzenlenecek sair teminat dışı haller. 

Poliçe özel şartlarınızı incelemek için tıklayınız. 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yenileme Garantisi Nedir?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası yenileme garantisi olan bir sağlık sigortasıdır. TSS poliçenizin geçerlilik süresi 1 yıldır bir sonraki sene yenileme adı altında poliçeniz düzenlenir. Tamamlayıcı Sağlık Sigortanızın yenilenmesinde bazı koşullar vardır. Bu koşullar ömür boyu yenileme garantisi alacağınız tarihe kadar değişebilir. Yenileme garantisi elde ettiğiniz takdirde poliçeniz belirtilen kapsamda siz istediğiniz sürece ödemeniz gerçekleştiği takdirde her daim yenilenir ve sağlığınız garantili olarak koruma altına alınır. Aşağıdaki kriterlerle sağlık poliçeniz yenilenir:

 1. Poliçenizin kapsamı daraltılmaz.
 2. %200 aşan hastalık ek primi uygulanmaz. (Özel şartlarda geçen teminat altında olmayan hastalık türleri hariçtir)
 3. Kanser ve tümör gibi yüksek maliyetli hastalıklarınız için muafiyet uygulanmaz. Yenileme garantisiyle ağır masraflı bir hastalığa yakalanmanız durumunda dahil tüm masraflarınız %100 karşılanmaktadır.
 4. Yıllık ödediğiniz prim yenileme döneminizde belirlenmiş zam oranından daha fazla arttırılmaz. 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Primim Neden Yüksek Çıktı?

TSS teklifi fiyatları öğrenilmek istendiğinde en çok sorulan sorulardan bazıları “Sağlık Sigortası fiyatım ne kadar” veya “Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Ücreti neden yüksek?” olabilmektedir. Sağlığınızla ilgili karşılaşabileceğiniz birçok riske karşı yaptırılan Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının fiyatı bazı kriterlere göre belirlenir. Bütçenizi ve geniş kapsamlı olmasını ön planda tutarak hazırladığımız sağlık sigortanızın fiyatını tamamlayıcı sağlık sigortası teklifi alırken aşağıdaki kriterler etkilemektedir:

 1. Yaşınız
 2. Cinsiyetiniz
 3. Yaşadığınız Şehir

Bu kriterler çerçevesinden en uygun tamamlayıcı sağlık sigortası teklifinizi almak için hemen üstte yer alan formu doldurabilir ve 30 saniye içerisinde teklif alabilirsiniz! 

Özel Hastanede Tedavi Olurken Nelere Dikkat Etmem Gerekiyor?

Anlaşmalı Özel Hastane ağımızda yer alan bir sağlık kuruluşuna gittiğiniz zaman TC kimlik numaranızı görevlilerle paylaşıp randevunuzu alıp, kayıt yaptırdıktan sonra Sompo Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası poliçenizin olduğunu görevliye belirtmelisiniz. Görevli provizyon sürecinizi bu noktada başlatmaktadır. Ayakta tedavi kapsamında muayene oluyorsanız provizyonunuz çok kısa süreler içerisinde çıkabilirken, yatarak tedavi kapsamında tedavi oluyorsanız (örneğin bir tıbbi operasyon) bu süre bir miktar uzamaktadır. Yatarak tedavi kapsamında en az 3 gün önce provizyon almanız gerekmektedir. Provizyonunuz onaylandıktan sonra %100 masrafsız bir şekilde sadece katılım bedelinizi (18 TL) ödeyerek anında tedavi olabilirsiniz. 

Provizyon Almadan Önce Nelere Dikkat Etmeliyim?

 1. O anki sağlık durumunuz ve tedavi – muayene olmak istediğiniz durum SGK’nın karşılamadığı ve/veya poliçede teminat dışı haller içerisinde yer almamalıdır.
 2. Sağlık kuruluşu anlaşmalı hastane ağımız içerisinde olması gerekmektedir.
 3. Muayene - Tedavi olmak istediğiniz doktor, sigorta şirketiniz ile anlaşmalı doktor ağında olmalıdır.
 4. Sağlık raporu, reçete, tetkik sonuçları, fatura gibi belgeleri bir süre yanınızda saklamanız önerilmektedir.
 5. Planlı bir muayene / tedavi sürecine girmeye hazırlanıyorsanız bunu bize haber vermeniz gerekmektedir. 

Gittiğim Doktor Beni Başka Bir Doktora (Branşa) Yönlendirdi, Tedavi Hakkımdan Harcar mı?

SGK uygulaması gereği mevcut uygulamada başka branşa yönlendirme 2. bir işlem (vaka) olarak sayıldığı için yıllık muayene hakkınızdan harcamaktadır. 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortamı Başka İlde Kullanabilir miyim?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortanız, anlaşmalı özel hastane ağı kapsamımızda tüm Türkiye çapında geçerlidir.  

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Satın Aldım, Poliçeme Nasıl Ulaşabilirim?

Poliçeniz satın aldıktan sonra anında e-posta adresinize ve telefon numaranıza (SMS yoluyla) gönderilmektedir. Bunun dışında dilediğiniz zaman İnternet Sigortacılığı veya Sompo Mobilo üzerinden poliçe detaylarınızı görüntüleyebilir ve birçok sigorta işlemlerinizi yapabilirsiniz. 

7/24 Destek Nasıl Alabilirim?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası dahil olmak üzere tüm ürünlerimiz için 7/24 Destek sunan  Çağrı Merkezimizden veya web sitemiz üzerinde bulunan destek formu ya da online sohbet opsiyonundan faydalanabilir, dilediğiniz zaman destek alabilirsiniz.

Trafik Sigortası

Trafik Sigorta Teklif Formu

Aşağıdaki Bilgiler Ruhsat Sahibine ve Araca Ait Olmalıdır

Kasko Sigortası

Kasko Sigorta Teklif Formu

Aşağıdaki Bilgiler Ruhsat Sahibine ve Araca Ait Olmalıdır

İşyeri Sigortası

İşyeri Sigorta Teklif Formu

Ek Teminatlar

DASK Sigortası

DASK Sigorta Teklif Formu

Sağlık Sigortası

Sağlık Sigorta Teklif Formu

Bireysel Emeklilik Sigortası

Bireysel Emeklilik Sigorta Teklif Formu

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teklif Formu

Bizi Takip Edin